درباره شرکت درنا چوب

درب ضدسرقت:

امروزه به جهت امنیت و زیبایی بیشتر در منازل و مجتمع های مسکونی و تجاری به جای استفاده از دربهای معمولی و قدیمی از دربهای ضدسرقت با طرح ها  و رنگهای مختلف استفاده می گردد.از جمله ویژگی این دربها، عایق صوت (آکوستیک) بودن آن است. در این دربها استفاده از فوم، واشر درزگیر درچهارچوب، پشم شیشه در وسط درب مانع رد و بدل شدن صدا می گردد. معمولا در مجتمع های مسکونی و تجاری به خاطر ازدحام جمعیت و رفت و آمدهای پی در پی این دربها می تواند آرامش ساکنین را فراهم نماید. یکی دیگر از ویژگی های دربهای ضدسرقت عایق حرارتی بودن آن است این دربها در دمای 100 درجه به مدت 30 دقیقه در مقابل حریق مقاوم می باشند. درصورت استفاده از پشم سنگ و ورق میانی این زمان می تواند تا 90دقیقه افزایش یابد. در تولید دربهای ضدسرقت از دو عدد قفل اصلی و کمکی استفاده میگردد که معروفترین و متداولترین برند آنها قفل KALE و DAFF می باشد. هر کدام از قفلها دارای پنج عدد کلید کامپیوتری و سه عدد کلید کمکی می باشد. هر کدام از قفلها دارای چها و سه پانل که جمعا 7پانل فولادی به محض چرخاندن کلید از قفل بیرون آمده و در محل پانچ شده بر روی چهارچوب قرار می گیرد هر کدام از قفلها دارای کاور فلزی به ضخامت سه میلی متر می باشد که برروی قسمت پانچ نصب می گردد و باعث زیبایی و استحکام بیشتر می شود. در دربهای ضدسرقت می توان از قفلهای اثرانگشتی یا کارتی نیز استفاده کرد. در دربهای ضدسرقت می توان از پین امنیتی در قسمت لولا استفاده کرد که در صورت بریده شدن لولا این پینها از بیرون آمدن درب از جای خود جلوگیری میکند. ضخامت ورق مورد استفاده در دربهای ضدسرقت بین 1.25 تا 1.5 میلیمتر می باشد. وزن دربهای ضدسرقت بطور معمول در بین تولید داخلی و برندهای معروف در حدود 85 تا 105 کیلوگرم است که به رویه درب، ضخامت ورق مورد استفده،ابعاد درب و همچنین تعداد تیرکهای تعبیه شده و ورق داخلی درب بستگی دارد. ابعاد دربهای ضد سرقت بطور استاندارد 215*115 سانتی متر می باشد که ورود و خروج کالاهایی نظیر یخچال کمد و ... براحتی امکان پذیر است.پهنای چهارچوب دربها از 14 تا 18 سانتی متر متغیر است. جهت پوشش اسکلت دربهای ضدسرقت از رنگهای پودری الکترواستاتیک استفاده میگردد. این رنگ بوسیله دستگاه رنگ پاش بعد از شستشو و در دمای 200 درجه به مدت 20 دقیقه کاملا پخته می شود. از خصوصیات این رنگها می توان به استحکام بالا در مقابل ضربه و اجسام تیز و دوام زیاد را نام برد. رویه دربهای ضدسرقت از MDF با ضخامتهای 5، 8 و 10 میلیمتر می باشد. این رویه ها را می توان طی فرایندهای مختلف از جمله روکش گیری از چوب طبیعی یا PVC در طرح ها و رنگهای مختلف تهیه کرد. این فرایند بسته به سلیقه و نیاز مشتری متفاوت است. در فرایند روکش گیری از چوب طبیعی از دستگاه پرس چوب با فشار 200 بار با استفاده از چسب گرم پرس بر روی قطعه پرس می شود. سپس بعد از انجام عملیات پالیش به قسمت رنگ منتقل و رنگ آمیزی میگردد. درقسمت رنگ بطور معمول از رنگهای فوری از جمله سیلر کیلر پلی استر و پلی اورتان استفاده می شود که باعث دوام و زیبایی رویه می گردد. دربهای ضدسرقت دارای چشمی می باشند که از این طریق می توان تصویر طرف مقابل را مشاهده نمود. اگر شما در پی خرید یک درب ضدسرقت هستید به نکات ذیل دقت نمایید:

هر درب ضدسرقت شامل سه عدد لولا، دو عدد قفل(اصلی و کمکی)، چشمی، درکوب، دستگیره ثابت و متحرک، پین ضدسرقت سمت لولا، واشر درزگیر می باشد. اینها مشخصاتی است که به صورت ظاهری می توان در یک پک استاندارد پیدا نمود.


نکاتی در خصوص پیشگیری از وقوع سرقت

1- هنگام خروج از منزل یا محل کار بعد از بسته شدن درب حتما به قفل بودن آن دقت کنید

2- روزت روی قفل را بعد از درآوردن کلید بچرخانید تا محفظه ورودی کلید مشخص نباشد

3- از نصب درب به صورتی که لولا به سمت بیرون درب باشد خودداری نمایید

4- درصورت امکان از قفل هایی با اثرانگشت یا کارتی استفاده نمایید

5- کاور روی چشمی را بچرخانید تا افراد نتوانند داخل محیط را از بیرون ببینند

6- از نصب دستگیره متحرک سمت بیرون درب جدا خودداری نمایید

7- بعد ز خروج از بسته بودن قفل کمکی مطمئن شوید

8- از دربهای دارای استاندارد و گارانتی استفاده نمایید

9- درصورت مفقود شدن کلید بهتر است که از افراد متخصص و مطمئن جهت باز کردن قفل استفاده نمایید بعد از باز کردن درب بهتر است توپی آن را تعویض نمایید

10- درصورت موجود بعد از خروج از منزل یا محل کار دوربین مدار بسته را راه اندازی کنید


درباره شرکت درنا چوب

درباره شرکت درنا چوب

شرکت درنا چوب فارس

آخرین مقالات

بیشتر